Hlasovaní

Šárka Matušíková (50)

Podniká v zemědělství, v rámci rodinného podniku se stará o šedesát prasat a jiný dobytek, dělá spoustu práce s tím spojené, má vlastní restauraci, je matkou tří dětí. Navíc založila Račický spolek lidových tradic, kde se velmi angažuje. Je nejen velmi pracovitá, ale i optimistická a umí psychicky podpořit své okolí.

Jana Novotná (52)

Jako samoživitelka se čtyřmi dětmi dělala všechno, co se namanulo. Jejím velkým snem bylo péct dorty. Až když děti odrostly, mohla si Jana splnit svůj sen a otevřela si cukrárnu na vesnici. Ve dne prodávala, a někdy celé noci pekla, aby měla druhý den co nabídnout. Po dvou letech otevřela druhou provozovnu, tentokrát v Pardubicích. Nyní plánuje péct řemeslný chléb, pečivo, chystat snídaně a lehké obědy.

Terezie Trusinová (51)

Celý svůj život zasvětila dámskému prádlu. Jejím posláním je, aby se ženy cítily sexy a sebevědomě. Jako kreativní manažerka dala značce TIMO novou podobu a byla to právě ona, kdo přišel s nápadem na výrobu plavek. Postupně stoupala v managementu firmy, až se v roce 2007 stala její generální ředitelkou. V roce 2020 se Terezie pustila se do vlastních projektů. V centru Litoměřic koupila historickou budovu, kterou opravuje a nyní představuje svou novou vlastní módní značku.

Jana Brodani (39)

Ředitelka Asociace pro kapitálový trh ČR je průkopnicí osvěty v oblasti finančního zajištění žen. Široké veřejnosti zdůrazňuje hrozbu chudoby žen ve stáří a popularizuje zdravé finanční návyky. Prostřednictvím médií a sociálních sítí se věnuje otázkám skloubení mateřství a práce a otázkám postavení žen ve společnosti. Vystudovala 4 vysoké školy, doktorát dokončila s malým dítětem. Zastupuje Českou republiku v evropské asociaci fondů a asset managementu EFAMA.

Linda Štucbartová (46)

Linda k nám přináší původně izraelský systém sebeobrany. Jeho techniky jsou uzpůsobeny pro lidi, kteří se neumějí bránit – ženám, dětem, seniorům, lidem s postižením. Školí tento druh sebeobrany ve školách, na pracovištích, v organizacích pro lidi s postižením, v Česku, na Slovensku a dokonce i v Africe. V tuto chvíli už má k sobě dvě lektorky a chystá se školit další týmy lektorů.

Simona Mrázová (38)

Vybudovala malý rodinný penzion vedle vinařství svého tatínka v Mutěnicích, který pojmenovala po své dceři – Penzion Šarlota. Provoz zahájila těsně před pandemií, a aby o penzion nepřišla a mohla bance platit veškeré závazky, vrátila se tři měsíce po porodu druhé dcery do práce. Začala se věnovat network marketingu, aby se naučila novým trendům na sociálních sítích.

Dana Baslová (53)

Daniela si svou profesi – šití – vybrala už v dětství a vytrvale se jí věnuje už čtyřicet let. Šije krásné, osobité a vypracované oblečení, které dokáže svou nositelku zkrášlit a dodat jí na ženskosti a sebevědomí. Vedle toho vyučuje toto řemeslo v kurzech a zveřejnila řadu inspiračních i výukových videí přístupných na YouTube. Řadu žen tak přivedla k šití nebo jim pomohla zdokonalit jejich dovednosti a zároveň proměnit jejich náhled na oblékání i na sebe samé.