Hlasovaní

Jana Vávrová (59)

Zakladatelka a ředitelka neziskové organizace Péče srdcem, z.ú. Již sedmým rokem pečovatelky v terénu pomáhají zvýšit kvalitu života seniorům a osobám s handicapem, kteří ač odkázaní na pomoc jiných, mohou zůstat v domácím prostředí, jenž je jim blízké a kde se cítí dobře. Zaměstnává převážně ženy, které po padesátce přišly o práci a jsou na úřadu práce. Navíc se její činnost neomezuje jen na poskytování sociální služby osobní asistence, protože s vervou pomáhá i ve volném čase. Účastní se charitativních sbírek, zapojuje se do iniciativy Dobrý anděl, spolupracuje s klubem seniorek a dalšími. V roce 2020 získala Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost.

Markéta Šulcová (43)

Ředitelka obecně prospěšné společnosti Zajíček na koni a provozní kavárny AdAstra, která zaměstnává handicapované. Už léta věnuje svůj čas zdravotně postiženým lidem. Její organizace nabízí služby rodinám a zařízením pečujícím o děti a mladistvé ze znevýhodněných skupin obyvatel. Ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel nabízí terapeutické jízdy pro děti a mladistvé s handicapy a výcvikové jízdy pro děti a mladistvé z programu Pomoc sociálně slabým.

Barbora Zdráhalová (43)

Sociální pracovnice na volné noze pomáhá všude, kde je to potřeba. Známí jí přezdívají teta Bára, protože všude, kam přijde, si připadá jako doma. Byla jednou z prvních dobrovolnic, které pomáhaly a sháněly peníze pro rodiny zasažené tornádem na Moravě, nyní pomáhá ukrajinským uprchlíkům.

Helena Leisztner (66)

Ve všem vždy hledá krásu a dobro, bojuje proti každé nespravedlnosti. Vytváří nádherná umělecká díla, povzbuzuje vnímání barevnosti světa, pořádá výstavy, souběžně podporuje potřebné. Plnou energii věnuje rodině, zahradě, ateliéru i společnosti. Pomocí organizací Rotary Club, FNMWA Washington, Nadace Slunce, Pupendo a dalších pomáhá těm, kteří to nejvíc potřebují. Přitom aktivně podporuje osobnosti a kulturu v Praze 1. Získala jako jediná Češka ocenění Marian Adair Award International - WCI, za celoživotní dílo a Filantropii.

Radka Kasanová (58)

Ředitelka neziskové organizace Lotos – doléčovací centrum Brno o.p.s., podporující klienty, kteří absolvovali léčbu závislosti na psychoaktivních látkách, v jejich osobní stabilizaci, začlenění do společnosti a zvládání nároků běžného života. Umí naslouchat, nastavuje správné hranice a současně si udržuje optimismus, což je při této profesi velmi důležité.

Martina Chmelová (52)

Pracuje jako ošetřovatelka, jejím zaměřením je péče o postižené děti v jejich rodinném prostředí. Svou lidskostí, obětavostí a pochopením psychicky pomáhá i rodičům. Hodně energie dává hlavně podpoře otcům, kteří i její zásluhou u rodiny zůstanou a neodejdou, jak tomu ve většině případech bývá. Své profesi se věnuje mnohem intenzivněji, než má v popisu práce. Je to žena se srdcem na pravém místě.

Jana Ujcová (49)

Tato žena je ztělesněním dobročinnosti. Podporuje Amnesty International a Zachraň kočku z.s., pomáhá uprchlým rodinám z Ukrajiny, krmí opuštěná zvířata, je vegetariánkou, protože nesnese, aby se zvířatům jakkoli ubližovalo, a k tomu všemu je i skvělá máma. Jak už to ale bývá, sama sobě nedopřeje nic, co by jí udělalo větší radost.